18122C104KAT2A
Manufacturer:
Kyocera AVX
Mfr.Part #:
18122C104KAT2A
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1812(4532 Metric) SMD/SMT 100 nF 10 % 200 V
ParameterValue
Capacitance100 nF
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)0.61 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX7R
PackagingReel
Voltage Rating200 V
Thickness1.02 mm
RoHSCompliant
Mounting StyleSurface Mount
lead free statusLead Free
operating temperature-55.0 °C to 125 °C
pin count2
rohs statusCompliant
case package1812
reach svhc complianceNo SVHC
size width3.20 mm
size length4.50 mm
size height1.02 mm
voltage rating dc200 V
capacitance tolerance10 %